Психология сладкого и мороженого — комментарии для Першого Національного

Існує думка, що більшість жінок «заїдають» стреси саме солодощами. Чи має це наукове пояснення?

Стрес

Стрес це неприродня реакція людини на зовнішній вплив який порушує гомеостаз. Ганс Селье розклав реакції а стресс на три етапи: етап тривоги , етап адаптації та етап виснаження. Тобто на першому етапі ми маємо тривогу , на другому адаптацію у виляді боротьби або втечі, на третьому падіння напруги. Стресс , емоційне перенапруження часто призводять до того, що люди чутливі до вуглеводів починають їх вживати більше. Тобто ми намагаємося позбутися від тривоги через вживання їжі.

Дуже важливе зауваження — наша психіка тілесна. Ми пізнаємо світ за допомогою нашого тіла. З перших днів нашого життя ми їмо, і таким чином відчуваемо зниження тілесної напруги яку викликає голод. Тобто заспоїти себе їжою це самий простий спосіб зняти напругу.

Також коли дитина налякана і ще не може пояснити свій стан єдиний спосіб сказати або повідомити про те, що дитина почувається погано — це відмова від їжі або її надмірне споживання.

   Психологія їжі

Їжа має для нас не тільки фізиологічний сенс, а й психологічний. Коли мати годує вчасно свою дитину, вона турбується про неї, іжа стає символом любові і турботи. Потім коли дітки підростають іх навчать ділитися їжою і пригощати один одного. Таким чином їжа стає символом обміну, дружнього ставлення. Розділити трапезу з Іншим є для нас символом дружніх або партнерських стосунків. Якщо в сімї прийнято обідати всім разом за сімейним столом, то така трапеза є символом родинних стосунків. І коли в житті ми маємо складну ситуацію в якій нам не вистачає будь чого з окресленого ми можемо насичувати себе їжою яка асоціативно повязана с тим, чого нам не вистачає.

Тепер повернемося до того, що для жінок соціально прийнятним є дарувати солодощі, які символізують любов, турботу,ice cream радість життя. Солодке ми вживаємо завжди на свята, готуємо щось особливе. А який день народження без тортика? Коли жінка підтримує себе солодощами, вона нібито каже що їй не вистачає чогось солодкого і радісного в її житті. Це так само працює і в психіці чоловіків. Але соціальні норми диктують та наполягають на певній поведінці. Чоловікам не пристойно вести себе емоційно. Чоловіки знімають стресс вживаючи певні напої. Це така культурна норма.

Треба зауважити, що є інша реакція на стресс не залежно від статі — коли людина відмовляється від вживання їжі.  Кажуть — «Я так хвилююсь, що мені кусок в горло не лізе».

У народа є таке прислівя — «Аби душа сита та тіло не наго». Тобто для щастя нам необхідно піклуватися не тільки про тіло, а й насичувати нашу душу позитивними емоціями.

Таким чином їжа і контроль над нею стають для людини інструментами для компенсації необхідних емоцій і переживань.

Смачного!
запис ефіру: http://1tv.com.ua/uk/video/program/yak_vashe_zdorovia/2014/08/21/8904

Олена Слободянюк для Першого Національного

Facebook Comments

2 коммент. на “Психология сладкого и мороженого — комментарии для Першого Національного

  1. У меня дикая проблема со сладостями) для того, чтобы ими не объедаться мне приходится себя постоянно сдерживать. Но, если бы моя воля! Ух)
    А еще я думала всегда, что неуемное желание есть сладости — это он нехватки каких-то микроэлементов, типа хрома там или ванадия…

    • Оксана, если у вас есть понимание, что это для вас проблема, то вы уже на полпути к ее решению. Поскольку при зависимости от чего-либо людям совсем не очевидно, что это для них проблема. И я понимаю как это тяжело, когда только сила воли борется с желаниями, которые возможно идут из бессознательного.
      Как вы пишите «нехватка хрома или ванадия» может иметь место, но наша психическая деятельность тесно связана с телесностью. И при различных психических проблемах можно найти отклонения в телесной области. Важно выяснить, что является первоисточником — органический сбой или психическое переживание, возможно стресс.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>